Custom Geometric Base Glass Top Dining Table
SKU: DS-5127
Dining Tables, Custom Dining Tables
Custom Geometric Base Glass Top Dining Table. Geometric lacquered bases create a dimensional setting for this round back painted glass dining table, custom made by Carrocel.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to order |
| Materials: | Glass, Wood |
| Height: | 30 in. (76.2 cm) |
| Width: | 60 in. (152.4 cm) |
| Depth: | 60 in. (152.4 cm) |
| Condition: | New, Made to order |
| Style: | Modern, Contemporary |
| Other: | Lead time 8-12 Weeks |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy















